ممات

زندگی نیست "ممات" است تو را کم دارد ....

ممات

زندگی نیست "ممات" است تو را کم دارد ....

ممات

حاجی نوشت:
خیلی وقت ها که ناملایمات روزگار وناحق شدن حق وبی عدالتی ها را می بینم ،وقتی که معتبر شدن نالایقان و مدعیان دروغین وتوخالی اسلام وتملق دروغین مگس صفتان را می بینم ناخودآگاه غم فضای سینه ام را می گیردو احساس دلتنگی می کنم.اما این جمله از یکی از دوستان دلسوخته تسکینم می دهد:
"بازی هنوز تمام نشده است".
التماس دعا


آخرین نظرات

به نام خدای دانه های انار...!


سلام علیکم

از بسیاری ضعف ها وکاستی های فنی وفیلمنامه ای سریال صد واندی قسمتی کیمیا که بگذریم  از ارائه تعریفی نادرست از مقام ناوصف شدنی شهید نمی توان گذشت،در قسمتی از این سریال در دیالوگی معنای شهید را اینگونه تعریف می کند که:

شهید کسیه که در راه وطنش کشته میشه !

به نظر حقیر فکر نمی کنم شهید در واقع چنین تعریفی داشته باشد چرا که براساس این تعریف بعثی ها هم لابد شهید شده اند و یا به درک واصل شدگانِ صهیونیستی در مناطقِ اشغالی در جهتِ توسعه ی استعمارجهتِ بهبودِمنافعِ وطنی وملّیشان نیز شهید محسوب می شوند .

اما شهید کیست؟

شهید کسی است که در راه خدا می جنگد وکشته می شود.

در جنگِ هشت ساله ی جهان علیهِ ایران ،بوده اند شهدایی از افغانستان ،عراق،عربستان،بحرین و.... که تعدادشان به 4500 نفر  می رسد و براساس تعریفِ واژهِ شهید در سریالِ کیمیا این 4500 شهیدِ غیر ایرانی شهید محسوب نمی شوند چرا که در راه وطنشان کشته نشده اند.

پ.ن:

در صورت تمایل می توانید در دو آدرس ذیل مفهوم شهید را مفصل بررسی نمایید:

شهید در قرآن

شهید به چه کسی می گویند؟

بنده اکثر قسمتهای فیلم را دیده ام ونقاط قوتی هم در کنار ضعف ها وجود دارد و اینگونه نیست که تنها ضعف نگری داشته باشیم واز همین تریبون از تمام دست اندر کاران این سریال تشکر می نماییم، به هر حال باید خوبی ها وبدی ها را باهم دید.

یاعلی


 

 

 

نظرات (۱)

Hajlhlulae! I needed this-you're my savior.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی